Rady a návody

Vaša strecha zateká a pýtate sa, či môžete opravy vykonať sami?

Vaša strecha zateká a pýtate sa, či môžete opravy vykonať sami? Práca vo výške môže byť nebezpečná, takže je lepšie vopred zistiť, či je legálne robiť tento typ práce sami. Ak máte záujem, čítajte ďalej!

Oplatí sa renovácia strechy?

Uvažujete o renovácii strechy, ale desia vás celkové náklady? Niektoré diela môžu byť dokonca veľmi drahé, ale stojí za to sa na ne pozerať ako na investíciu. Vynára sa však otázka, stojí to vôbec za to? V nasledujúcom článku hovoríme práve o tom, preto vás pozývame, aby ste čítali ďalej!

Čo použiť na utesnenie strešnej lepenky?

Strešná lepenka je často vyberaným produktom pre strešné krytiny. Preto je dôležité vedieť, čo použiť na hydroizoláciu tohto typu opláštenia. Čítajte ďalej a dozviete sa oveľa viac!

Hydroizolácia plechovej strechy krok za krokom

Plech je jedným z najčastejšie používaných materiálov používaných na zastrešenie. Napriek svojej trvanlivosti sa v spojoch prvkov môžu časom tvoriť netesnosti. Ako hydroizolovať plechovú strechu? Prečítajte si nášho podrobného sprievodcu.

Kedy sa používa hydroizolácia strechy z polyuretánovej peny?

Chcete efektívne a bez námahy utesniť strechu vášho domu? Aké hydroizolačné riešenie vám umožní chrániť jeho povrch pred únikom? Získajte informácie o vlastnostiach polyuretánovej peny a zistite, aká široká môže byť použitá.

Ako chrániť tekutú PVC membránu pred únikom?

Tekutá PVC membrána môže byť efektívnym riešením, keď chcete dôkladne utesniť strechu. Ak ho však chcete udržať v najlepšom možnom stave, premýšľajte o tom, ako ho chrániť tak, aby vydržal roky. Preto vás pozývame, aby ste si prečítali článok nižšie, kde podrobne popisujeme, ako chrániť tekutú PVC membránu pred únikom.

Polyuretánový povlak, čo to je a kde sa používa?

Systémy DuroDACH používajú polyuretánové povlaky na hydroizoláciu striech. V dnešnom článku by sme chceli objasniť, čo presne je PU povlak a kde inde sa používa. Ak ste zvedaví - pozývame vás čítať ďalej!

Ako hydroizolovať plechovú strechu?

Hydroizolácia je jedným z najúčinnejších spôsobov ochrany strechy budovy pred nepriaznivými účinkami poveternostných podmienok, ako je dážď alebo sneh. A ako by mala byť plechová strecha vodotesná? Pozývame vás na čítanie!

Aké sú vlastnosti polyuretánového povlaku?

Polyuretánové povlaky získavajú na popularite ako efektívne riešenie hydroizolácie striech. V našom článku sa zaoberáme jedinečnými vlastnosťami bezšvových membrán, ako je výnimočná odolnosť voči poveternostným podmienkam a flexibilita. Čítajte ďalej a dozviete sa viac o tom, ako môžu polyuretánové nátery pomôcť zlepšiť trvanlivosť a bezpečnosť vašej budovy.

Čo treba mať na pamäti pri hydroizolácii strešnej lepenky?

Strecha je jedným z najdôležitejších prvkov každej budovy. Chráni nás a náš majetok pred dažďom, snehom, vetrom a inými nepriaznivými poveternostnými podmienkami. Preto je veľmi dôležité udržiavať ho v dobrom stave. V dnešnom článku sa zameriame na problémy, ktoré je potrebné mať na pamäti pri plánovaní utesnenia strešnej lepenky, pozývame vás, aby ste čítali ďalej!