Strešná lepenka je často vyberaným produktom pre strešné krytiny. Preto je dôležité vedieť, čo použiť na hydroizoláciu tohto typu opláštenia. Čítajte ďalej a dozviete sa oveľa viac!

Čo použiť na utesnenie strešnej lepenky?

Hydroizolácia strešnej lepenky by nebola možná bez použitia správnych výrobkov. Nižšie sú uvedené tie, o ktorých si myslíme, že sú najlepšou voľbou pre tento typ činnosti.

DuroGRUNT 2K

DuroGRUNT 2K je moderný epoxidový základný náter, ideálny na hydroizoláciu strešných plstených striech. Jeho dvojzložkové zloženie riediteľné vodou poskytuje výnimočnú priľnavosť k rôznym podkladom vrátane strešnej lepenky, betónu a kovu. Vyznačuje sa nízkym zápachom, jednoduchosťou aplikácie (možno nanášať valčekom, štetcom alebo striekaním) a schopnosťou nanášať na vlhké povrchy. DuroGRUNT 2K je odolný voči extrémnym teplotám a vode, čo z neho robí ideálne riešenie pre vonkajšie strešné povrchy. Z ekonomického hľadiska je jeho nízka spotreba (0,2 kg/m²) nákladovo efektívnou voľbou pre väčšie hydroizolačné projekty.

DuroROCH S

DuroROCH S je jednozložková tekutá polyuretánová membrána, ktorá je ideálna na hydroizoláciu striech. Bezšvový a nanášaný za studena vytvára jednotný povlak odolný voči extrémnym teplotám, vode, mrazu a UV žiareniu. Ľahko sa nanáša (valček, štetec alebo striekanie), zostáva pružný v teplotnom rozsahu od -40 ° C do + 90 ° C a je vhodný pre rôzne podklady vrátane zelených striech a balkónov. K dispozícii v rôznych baleniach, DuroROCH S je efektívny, so spotrebou medzi 1,5 a 2,8 kg/m², čo z neho robí efektívne riešenie pre trvalú hydroizoláciu.

DuroNET

DuroNET 1m je netkaná textília z polyesteru s hmotnosťou 60g/m², ktorá pôsobí ako výstuž hydroizolačných systémov DuroDACH. Odporúča sa najmä na použitie na nekvalitnej strešnej lepenke a v oblastiach náchylných na praskanie, ako sú záhyby strešnej lepenky v 90° spojoch.

DuroROCH TOP-S

DuroROCH TOP-S je špičkový jednozložkový polyuretánový povlak, ideálny na uzavretie hydroizolačných systémov DuroDACH. Vyznačuje sa vynikajúcou odolnosťou voči poveternostným podmienkam vrátane UV žiarenia a mechanickou odolnosťou. Môže byť použitý na rôzne typy striech, vrátane strešnej lepenky, betónu, ocele, PVC, EPDM a zelených striech. Ľahko sa aplikuje, je odolný voči vode a mrazu a zachováva si svoje vlastnosti v širokom rozsahu teplôt. DuroROCH TOP-S je spoľahlivá hydroizolácia a mechanická ochrana striech a iných vonkajších povrchov.

Výhody hydroizolačnej strešnej lepenky so systémom Durodach

Technológia DuroDACH umožňuje renováciu strešnej lepenky bez nutnosti odstraňovania starých vrstiev. Ponúka množstvo výhod, ako napríklad:

  • žiadne švy a vysoká odrazivosť slnečného žiarenia.
  • Trvalá flexibilita pri rôznych teplotách.
  • nízka hmotnosť a jednoduchá aplikácia.
  • jednoduchosť opravy strechy.

Technológia DuroDACH ponúka efektívne riešenia pre kompletnú renováciu aj lokálne opravy. To umožňuje nielen špecialistom, ale aj ľuďom s talentom pre domácich majstrov chrániť svoju strechu pred únikom na vlastnú päsť.