Tekutá PVC membrána môže byť efektívnym riešením, keď chcete dôkladne utesniť strechu. Ak ho však chcete udržať v najlepšom možnom stave, premýšľajte o tom, ako ho chrániť tak, aby vydržal roky. Preto vás pozývame, aby ste si prečítali článok nižšie, kde podrobne popisujeme, ako chrániť tekutú PVC membránu pred únikom.

  • Použite profesionálny tmel na tekutú membránu z PVC
  • Pravidelne kontrolujte stav strechy
  • Vyčistite strechu na jar

Použite profesionálny tmel na tekutú membránu z PVC

Jedným z najdôležitejších prvkov potrebných na udržanie účinnosti a trvanlivosti strešnej membrány z tekutého PVC je použitie profesionálneho tmelu. Výrobky najvyššej kvality nielen ochránia povrch pred prenikaním vody, ale poskytnú aj ďalšiu vrstvu ochrany pred škodlivými účinkami poveternostných podmienok, ako je UV žiarenie, extrémne teploty alebo mechanické poškodenie. Pri výbere hydroizolácie stojí za to venovať pozornosť výrobkom špeciálne navrhnutým pre tekutú polyuretánovú membránu, ako sú uzatváracie vrstvy, ktoré sú prispôsobené jej štruktúre. Malo by sa tiež pamätať na to, že správna aplikácia hydroizolácie je rovnako dôležitá ako jej výber. Je však dobré si uvedomiť, že nanášanie tesniacej vrstvy nevyžaduje žiadne špeciálne skúsenosti ani špeciálne vybavenie, takže túto úlohu môžete prevziať aj sami!

Pravidelne kontrolujte stav strechy

Pravidelná kontrola stavu strechy je mimoriadne dôležitá, najmä ak je chránená tekutou PVC membránou. Je dobré skontrolovať kryt aspoň dvakrát ročne, ako aj po silnom daždi alebo extrémnom snežení. Počas kontroly venujte osobitnú pozornosť akýmkoľvek prasklinám, škrabancom alebo inému poškodeniu membrány, ktoré by mohli viesť k úniku. Pravidelné kontroly strechy vám umožňujú včas odhaliť problémy, čo vám umožní rýchlo ich opraviť a zabrániť nákladným opravám v budúcnosti.

Vyčistite strechu na jar

Koniec zimy by mal byť signálom pre dôkladné čistenie strechy. Odstránenie listov, konárov, ako aj iných nečistôt, ktoré sa tam mohli nahromadiť, je mimoriadne dôležité na udržanie tekutej PVC membrány v najlepšom možnom stave. Je to preto, že zimné zvyšky, ako sú hromady špinavého lístia, môžu upchať žľaby a spôsobiť tak upchatie vedúce k únikom. Pravidelné čistenie strechy pomáha predchádzať takýmto problémom a tiež umožňuje kontrolovať stav PVC membrány. To vám umožní rýchlo zistiť akékoľvek poškodenie. Okrem toho udržiavaním strechy v čistote predlžujeme životnosť membrány a zabezpečujeme, že bude účinne chrániť strechu pred zatekaním po dlhšiu dobu.

Ako vidíte, existuje niekoľko jednoduchých spôsobov, ako chrániť tekutú PVC membránu pred únikom. Po prvé, musíte pamätať na použitie profesionálneho tmelu vždy, keď je to možné, ktorý môže poskytnúť dodatočnú ochranu aj pred UV žiarením. Nezaškodí ani to, ak pravidelne kontrolujete stav strechy a dôkladne ju čistíte.