Je ťažké si predstaviť obytný dom bez terasy alebo balkóna. Treba však priznať, že práve tieto prvky budovy často spôsobujú majiteľom príslovečné bolesti hlavy. Hlavným problémom je tesnosť, najmä ak je pod terasou alebo balkónom miestnosť. Našťastie existuje spôsob, ako efektívne utesniť dlaždice bez toho, aby ste ich odtrhli a renovovali za nákladné náklady.

Balkón pokrytý keramickými dlaždicami

V súčasnosti máme pri stavbe alebo rekonštrukcii domu na výber niekoľko možností, pokiaľ ide o zakrytie terasy / balkóna. Zákazníci sa čoraz viac rozhodujú pre "bezškárové" riešenia, ako sú terasové dosky, žulové dosky alebo samostatné živicové systémy (k dispozícii aj v našej ponuke).
Napriek tomu sú keramické alebo porcelánové dlaždice zďaleka najčastejšie vyberaným materiálom. Je to hlavne z finančných dôvodov, ale nielen, pretože mnohí zákazníci oceňujú dlaždice pre ich vzhľad.
Bohužiaľ, po určitom čase začnú problémy s dlaždicami vychádzajúcimi zo substrátu a v dôsledku toho netesnosti. Achillovou pätou všetkých dlaždíc sú spoje medzi nimi, t.j. kĺby. Je to kvôli nedostatočnej tesnosti spojov, pod ktoré sa dostane voda, čo v zime v dôsledku mrazov spôsobuje zmenu jej objemu a dlaždice sa oddeľujú od podkladu. Voľba za pôvodne rozumnú cenu sa tak stáva nákladným problémom, tj nevyhnutná renovácia, sušenie podkladu, maľovanie stien miestnosti pod ním atď.
Sme odsúdení zmeniť svoj vkus, vzdialiť sa od dlaždíc a investovať do iných, drahších riešení? Nerobte nevyhnutne.
Systém DuroTRANS je riešenie, ktoré umožňuje dobrý nočný spánok, pokiaľ ide o tesnosť terasy alebo balkóna. Ide o špeciálne vybranú sadu bezfarebných polyuretánových živíc, ktorá umožňuje efektívne utesnenie dlaždíc a škár.

Tesnenie dlaždíc s DuroTRANS – výhody systému:

  • Bezšvové tesnenie škár a dlaždíc
  • vysoká flexibilita
  • zachováva pôvodný vzhľad dlaždíc
  • poskytuje protišmykovú odolnosť triedy R-9
  • nezožltne ani po rokoch používania
  • jednoduchá aplikácia – jednozložkové materiály
  • ľahko sa udržiava v čistote

Príprava substrátu:

Celý povrch, s osobitným dôrazom na spoje, musí byť dôkladne vysušený a očistený od nečistôt, prachu a iných voľných prvkov, aby boli dlaždice správne utesnené. Ďalej musíte použiť špeciálny odmasťovač a zlepšovač priľnavosti s názvom DuroGRUNT T. V podstate naneste tento materiál handričkou a v malom množstve ho vtierajte do podkladu. Asi po 2 hodinách môžeme na takto pripravený podklad aplikovať polyuretánovú membránu DuroTRANS.

Odmasťovanie podkladu pomocou DuroGRUNT T

Aplikácia systému DuroTRANS:

Materiál DuroTRANS krátko premiešajte pri nízkych otáčkach alebo ručne, potom odložte na 15-20 minút, aby absorboval všetky vzduchové bubliny (kryt vekom) a môžete začať aplikáciu. DuroTRANS by sa mal nanášať minimálne v 2 vrstvách. Tu môžeme dokončiť aplikáciu - tesnenie dlaždíc je pripravené.
Ak sa vám však nepáči lesklý vzhľad náteru DuroTRANS, môžete dodatočne použiť materiál DuroTRANS TOP-M, ktorý poskytne matnú povrchovú úpravu a tiež zabezpečí protišmykovú odolnosť celého systému v triede R-9.

Po aplikácii membrány DuroTRANS

Naše riešenie je možné použiť na nové aj staré dlaždice. Pri nanášaní polyuretánových povlakov DuroTRANS na existujúce dlaždice je dôležité zabezpečiť, aby boli dlaždice stabilné. Ak je niektorý z nich pod ním vydutý alebo hluchý, mal by sa pred utesnením vymeniť.
V ekonomickej verzii môže byť DuroTRANS použitý len ako tesniaca hmota na škáry.
Aby sme to zhrnuli, ak máme dlaždice na našom balkóne alebo terase alebo ich chystáme položiť, ich utesnenie systémom DuroTRANS bude samozrejme dodatočným nákladom, ale po niekoľkých rokoch (pri pohľade napr. na balkóny našich susedov) uvidíme, že to bola dobrá investícia. Každopádne, tých, ktorí boli nútení zrekonštruovať zatekajúcu terasu alebo balkón, asi netreba presviedčať.

Po aplikácii DuroTRANS TOP-M (po daždi)