Účinná hydroizolácia strechy je kľúčovou úlohou na zabezpečenie ochrany budovy pred škodlivými účinkami poveternostných podmienok. Ponúkame jednoduché a efektívne riešenia pre takmer každý typ strechy, vrátane strešnej lepenky pokrytej žiarou zváranou alebo asfaltovou strešnou lepenkou, bitúmenových šindľov, PVC a EPDM membrán, polyuretánovej peny, betónu, ocele a mnohých ďalších.

Naše systémy môžu byť použité ako pre nové strechy, tak aj pre renováciu existujúcich striech.
Vďaka vysokej mechanickej, chemickej, vysokej a nízkej teplotnej odolnosti poskytujú polyuretánové hydroizolačné nátery DuroDACH dlhodobú hydroizoláciu strechy. Náklady na materiál, jednoduchá aplikácia a možné opravy robia z našich riešení pozoruhodnú alternatívu k tradičným metódam hydroizolácie striech, ako je tepelne zvárateľná strešná lepenka na nových strechách alebo jej následné vrstvy na starších strechách.

Pri výbere správneho riešenia berieme do úvahy niekoľko faktorov, m.in typ strechy, jej stav, sklon atď. V prípade striech, kde je podklad nekvalitný (napr. prasknutý betón alebo strešná lepenka), v blízkosti sú vibrácie alebo je podklad mäkký, odporúčame na celý chránený povrch použiť polyesterovú výstužnú textíliu DuroNET. Oblasti vystavené trhlinám, ako sú rohy alebo obvody prvkov na streche, môžu byť tiež chránené butylovou tesniacou páskou DuroTAPE alebo polyuretánovým tmelom DuroROCH D.
Pre absorpčné, sypké a ťažko čistiteľné podklady použite základný náter DuroGRUNT 2K.
Ak
je pre zákazníka dôležitá farebná trvanlivosť, odporúčame použiť uzatváraciu vrstvu vo forme povrchovej úpravy DuroDACH TOP-S.

Zároveň je potrebné zdôrazniť, že každá strecha by sa mala posudzovať individuálne, pretože v závislosti od vyššie uvedených faktorov môže byť systém, ktorý navrhujeme, viac či menej rozsiahly.
Použitie flexibilných polyuretánových membrán DuroDACH zaisťuje veľmi dobrú hodnotu za peniaze, a tým aj účinnú hydroizoláciu strechy po mnoho rokov.
Nižšie nájdete príklady hydroizolačných systémov pre strešnú lepenku a polyuretánovú penu.