Kúpeľňa je jedným z tých miest, ktoré sú klasifikované ako takzvaná mokrá miestnosť, pretože je veľmi vystavená vlhkosti. Kondenzácia v kúpeľni je veľmi častým javom, najmä v kúpeľniach, kde nie je okno a vetranie (zvyčajne gravitácia) nie je dostatočne účinné. Výsledná vlhkosť môže spôsobiť plesne a huby, ktoré spôsobujú alergie a vážne ochorenia dýchacích ciest. Aby ste sa chránili pred výskytom húb a plesní v kúpeľni aj vo vedľajších miestnostiach, ako aj aby ste sa chránili pred možným zaplavením suseda, odporúča sa kúpeľňu vodotesnú pomocou vhodných ochranných systémov. Majú nízku pracovnú silu a nevyžadujú použitie špecializovaných nástrojov - tekutá fólia umožňuje ich výrobu sami. Je dobré postarať sa o hydroizoláciu kúpeľne skôr, ako sa vyskytne niektorý z týchto problémov!

Výhody tekutého filmu DuroDACH R

V minulosti, kvôli nedostatku iných riešení, bola izolácia podlahy kúpeľne vyrobená dechtovým papierom. Bolo to nepohodlné riešenie (potreba rezať strešnú lepenku a lepiť strešnú lepenku na malej ploche) a potenciálne nepriaznivé pre zdravie (uvoľňovanie ropných zlúčenín zo strešnej lepenky).
V dnešnej dobe s rozvojom stavebných technológií sú k dispozícii oveľa jednoduchšie a efektívnejšie riešenia. Účinným spôsobom, ako vodotesnú kúpeľňu, je použiť tekutý film okolo vane, stien a podláh, ktoré sa nazývajú mokré zóny. Tekutá polyuretán-akrylová membrána DuroDACH R je vhodným spôsobom prípravy podkladu na obklady. Je veľmi ľahko aplikovateľný (jednozložkový výrobok) a môže byť natretý valčekom alebo štetcom, takže aj neprofesionál, ktorý vie, ako maľovať byt, zvládne hydroizoláciu kúpeľne. V opačnom prípade si môžete nechať kúpeľňu vodotesnú u nás. Ďalšou výhodou je bezpečnosť používania a ekologickosť, je to materiál na vodnej báze a je certifikovaný Národným hygienickým ústavom. Vďaka použitiu polyuretánovej živice poskytuje DuroDACH R odolnosť voči stojatej vode a vysokú flexibilitu.

Izolácia pod dlaždice DuroDACH R – spôsob nanášania

Malo by sa pamätať na to, že hydroizolácia by sa mala aplikovať na podlahu, ale aj na steny v kúpeľni alebo aspoň na steny v sprche.
Pred nanesením hydroizolačnej membrány DuroDACH R musí byť povrch suchý, bez voľných prvkov, nečistôt a mastnoty. Každá takáto kontaminácia by sa mala odstrániť, napr. brúsením.
Takto pripravený substrát by sa potom mal natrieť základným náterom. To sa robí aj so živicou DuroDACH R, avšak kvôli jej vysokej hustote sa odporúča pridať asi 7-10% vody. Takýto zriedený povlak má väčšiu schopnosť preniknúť hlboko do betónu.
Po vytvrdnutí základnej vrstvy je potrebné spevniť takzvané "kritické miesta", t.j. rohy a spoje od podlahy k stene. To je možné vykonať dvoma spôsobmi, buď pomocou samolepiacej butylovej pásky DuroTAPE alebo použitím polyesterového výstužného rúna DuroNET, ktorý je tavený do membrány DuroDACH R.

Po nanesení poslednej vrstvy našej tekutej fólie by mala byť okamžite pokrytá kremenným pieskom, aby sa dosiahla priľnavosť keramických dlaždíc. Po zaschnutí náteru odstráňte prebytočný piesok a môžete začať lepiť dlaždice – najlepšie pružným lepidlom.

Hydroizolácia vašej kúpeľne s našimi výrobkami! Jednoduchosť aplikácie, kvalita výrobkov a atraktívna cena sú našimi silnými stránkami!

Izolácia dlaždíc DuroDACH R poskytuje veľmi dobrú hodnotu za peniaze. Náklady na materiál na 1 m2 sú asi 20 PLN.
O kvalite našej hydroizolácie svedčí aj fakt, že sa používa aj ako samostatná hydroizolácia plochých striech, kde je priamo a často nepretržite vystavená vode a iným poveternostným podmienkam, ako je mráz. Preto môže byť membrána DuroDACH R úspešne použitá aj ako izolácia pod keramickými dlaždicami vo vonkajších aplikáciách, ako sú terasy alebo balkóny.