Hydroizolácia plochej strechy nie je ľahká úloha, najmä ak máte problém s netesnou strešnou lepenkou. Existujú však profesionálne prostriedky, ktoré vám umožňujú správne utesniť povrch a urobiť ho odolným voči namáčaniu. V dnešnom článku by sme sa chceli zamerať na výrobky na hydroizoláciu strešnej lepenky, povieme vám, ktoré výrobky Durodach použiť pri hydroizolácii plochej strechy.

Čo použiť na utesnenie strešnej lepenky?

Aby bola hydroizolácia strešnej lepenky úspešná, musia sa v správnom čase aplikovať špecifické prípravky. Na utesnenie strechy nestačí mať len tekutú polyuretánovú membránu, jeden výrobok rozhodne nestačí. Ak chceme dobrú hydroizoláciu, najskôr naneste základný náter na podklad, v našom prípade - na strešnú lepenku. Potom sa na základný produkt nanesie výstužná sieťovina alebo netkaná textília, ktorá slúži ako vystuženie hydroizolačných výrobkov. Až potom môžete pristúpiť k aplikácii tekutej polyuretánovej membrány. Nezabudnite však na samom konci naniesť uzatvárací náter, ktorý dodatočne ochráni hydroizolačné výrobky strechy.

Univerzálny podklad pre hydroizoláciu strešnej plsti DuroGRUNT 2K

Prvá vrstva, ktorú je potrebné aplikovať pri hydroizolácii strešnej lepenky, je univerzálny základný náter, môžete použiť DuroGRUNT 2K, je to univerzálny základný náter. Produkt sa nanáša štetcom alebo valčekom. Po základnom nátere strechy počkajte, kým náter nezaschne, môže to trvať 6 až 12 hodín. Až po uplynutí tejto doby je možné použiť ďalší produkt. Je potrebné pripomenúť, že v prípade absorpčných povrchov budete musieť naniesť aspoň dve vrstvy náteru.

DuroNET výstužné rúno

Po nanesení základného náteru môžeme prejsť k vystuženiu povrchu špeciálne navrhnutou netkanou textíliou. DuroNet môže byť použitý ako výstuž pre systém Durodach. Ide o polyesterovú netkanú textíliu vyrobenú technológiou SPUNBOND, má hmotnosť 60g/m2, používa sa ako výstuž, najmä na miestach vystavených praskaniu.

Tekutá polyuretánová membrána DuroDACH-S

Po natretí a vystužení môžete konečne prejsť k aplikácii tekutej strešnej hydroizolačnej membrány. Polyuretánový povlak DuroDach-S je možné nanášať valčekom, štetcom alebo striekacou pištoľou. Po 12 hodinách je možné aplikovať ďalšiu vrstvu produktu, v extrémnych prípadoch av drsných podmienkach sa odporúča aplikovať tri vrstvy tekutej polyuretánovej membrány. Je dôležité si uvedomiť, že vrstvy by mali byť tenké, nie hrubšie ako 0,6 mm, inak nemusia vyschnúť.

Polyuretánový povlak DuroRODACH TOP-S

Na samom konci môžete voliteľne použiť tesniaci výrobok, ktorý vytvrdzuje vlhkosťou vo vzduchu. Uzatvárací produkt, ako napríklad DuroDach TOP-S, chráni pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami a tiež poskytuje mechanickú odolnosť.

Všetky hydroizolačné výrobky zo strešnej plsti obsahujú izokyanáty, amíny a epoxidové živice, mali by ich používať odborníci. Nesprávne používanie výrobkov môže byť nebezpečné pre ľudské zdravie.