Rozsiahle využitie butylu v dnešnej technológii je príkladom toho, ako človek čerpá z prírody a ako ju pozoruje, aby uľahčil svoju prácu. Butyl je polymér, ktorý patrí do skupiny syntetických kaučukov. Funguje tiež ako butylkaučuk. K dispozícii v ponuke našej spoločnosti vo forme DuroTAPE.

Ako sa vyrába butylová páska a kde sa používa?

Butyl, ktorý sa používa na výrobu populárnych pások, sa vyrába polymerizáciou izobutylénu alebo kopolymerizáciou izobutylénu s prídavkom izoprénu alebo butadiénu. Vulkanizácia zvyčajne používa zlúčeniny síry alebo nitróza. Samotný butyl v tejto pôvodne spracovanej forme sa m.in používa na výrobu pneumatík, vnútorných rúšok, izolácií a podobne. Samotný butyl je typ syntetického kaučuku, ktorého vlastnosti sú široko používané v mnohých priemyselných odvetviach.

Samolepiaca butylová páska – vlastnosti a použitie

Jednou z najdôležitejších vlastností butylkaučuku, a teda butylových pásov, je jej vysoká odolnosť voči oxidácii, kyselinám a zásadám. Okrem toho má dobré mechanické a izolačné vlastnosti, čo z neho robí skvelý hydroizolačný a tesniaci materiál. Butyl tiež zostáva pružný a tvárny po dlhú dobu, tlmí hluk a je tiež netoxický, parotesný a vodotesný. Butylová páska DuroTAPE je vhodná aj na vyplnenie otvorov, tlmenie otrasov a upevňovacích komponentov. Vďaka svojej vysokej viskozite sa niekedy používa na stavebné alebo automobilové tesnenia, ako sú fólie, spoje alebo švy. Tento typ tesniacej pásky je vhodný aj na utesnenie dverí a okien.

Hľadáte profesionálnu butylovú pásku? – vyberte si DuroTape!

Butylová páska DuroTAPE má vynikajúcu priľnavosť k takmer všetkým podkladom, vrátane ocele, betónu, dreva.
Takže, aby sme to zhrnuli, je pre to miesto všade tam, kde je potrebné ho pevne utesniť a upevniť, ako aj byť tesne pri difúzii vodných pár.