Prezentovaná strecha bola pokrytá teplozvárateľnou strešnou lepenkou, ktorej stav si vyžadoval dôkladnú rekonštrukciu. Keďže na streche bolo veľa prvkov, ako sú tehlové komíny alebo vetracie komíny, užívateľ sa rozhodol, že namiesto položenia ďalšej vrstvy tepelne zvárateľnej strešnej lepenky použije tekutú membránu DuroDACH R, polyuretán-akrylovú živicu na vodnej báze.

Tento systém je najekonomickejším riešením v našej ponuke, čo neznamená, že je nevhodný. Kvalita systému DuroDACH R je potvrdená Národným technickým hodnotením (KOT). Poskytuje trvalú elasticitu bez ohľadu na ročné obdobie, je odolný voči poveternostným podmienkam (vrátane UV žiarenia), ako aj voči stojatej vode, čo je obzvlášť dôležité na strechách s malým sklonom, o čom môžeme v tomto prípade hovoriť.

Uszczelnienie dachu z papy systemem DuroDACH

Vďaka svetlým farbám toto riešenie zmierňuje tepelné zaťaženie strešného stropu, ktoré pozitívne pocítia obyvatelia najvyšších poschodí, a znižuje tvorbu takzvaných "mestských tepelných ostrovov", t.j. zvýšenie teploty okolia v mestách v dôsledku veľkého počtu tmavých povrchov (v tomto prípade ide o strechy pokryté tmavým dechtovým papierom)

Samotná živica DuroDACH R je tiež ekologickým riešením, pretože neobsahuje prchavé organické zlúčeniny, takže počas aplikácie nedochádza k nepríjemnému zápachu.

Hydroizolacja dachu płaskiego materiałem DuroDACH R

Na renowacje dachów w systemie DuroDACH decyduje się coraz więcej spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Jest to podyktowane przede wszystkim bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny, jak również ekologicznością bazującego na wodzie systemu.

Koszt całkowity wykonania takiego uszczelnienia dachu zazwyczaj nie przekracza 80zł netto / m2, co przy udzielanej 10-letniej gwarancji wykonawczej, czyni tą propozycję godną uwagi w stosunku do tradycyjnych rozwiązań typu papa termozgrzewalna.

Informacje:

Lokalizacja – Gliwice

Powierzchnia dachu – ok. 340m2

Data aplikacji – lipiec 2018

Zastosowane materiały hydroizolacyjne – powłoka gruntująca DuroGRUNT 2K, płynna membrana DuroDACH R, włóknina wzmacniająca DuroNET.

Zużycie materiału – ok. 3,0kg / m2